Hayat Sigortası

Hayat sigortası Sigortalia ürünleri arasında yer alan ve yaşamınızda karşılaşabileceğiniz kritik hastalıklarda, işsizlik sürecinde, kalıcı ya da tam sakatlık halleri gibi risklere karşı sizleri koruyan bir sigorta ürünüdür. Hayat sigortası fiyatları, kapsamları, poliçe bilgileri, avantajlı paketler ve daha nice konu hakkında bilgi almak istiyorsanız, Sigortalia danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Uzman danışmanlarımız 13 yılı aşkın bir süredir, sigortacılık sektöründe yer almaktadır. Sizlere en kaliteli ve güvenilir hizmeti sunacaklardır.
Bilgilerini gir, en uygun teklif için hemen seni arayalım.
 

Hayat Sigortası Nedir?

Hayat sigortası, Sigortalia acentemiz tarafından edinebileceğiniz, belli bir süre ve belli bir prim karşılığında yaşamınızı güvence altına alabileceğiniz bir poliçedir. Bu poliçe ile aile üyelerinizi yaşam kaybı, kaza, hastalık gibi başınıza gelebilecek kötü olaylara karşı garanti altına alabilirsiniz.

Hayat sigortasının amacı, sigortalı kişinin yaşamında kaza ya da ölüm olursa, sevdiklerini maddi yönden destekleyebilmesidir. Üzücü durumlara karşı hayat sigortasına sahip olunması, eş ve çocuklarınızın yaşam standartlarını koruyabilmesini sağlar. Kaza, hastalık, ölüm vb. gibi durumların yaşanması karşılığında aile üyelerinize (veya sigortalıya) sigorta tarafından belli bir tutar teminat ödemesi yapılmaktadır.

Böylelikle zor zamanlardan geçerken maddi hasar giderilmiş olunur.

 

Neden Hayat Sigortası Yaptırılmalı?

Hayat sigortası yaptırmak yaşamınızda sizi belli risklere karşı korur. Bu risklerden biri de yaşamınızın sona ermesidir. Bu durumda sevdiklerinizin üzerinde ağır bir manevi yük oluşur. Bu yük ile birlikte maddi kayıp yaşanması, sürecin daha zorlu geçmesine neden olabilir.

Bu süreçte eşiniz ve küçük çocuğunuz (ya da çocuklarınız) var ise maddi yönden yaşam standartları korunur.

Herhangi bir şekilde maluliyet durumu yaşarsanız, yaşam standartlarınızın bozulmasını önler. Böylelikle yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Eğer vefat durumunuz söz konusu olursa, sevdiklerinize ödenen teminat ile birlikte, çocuklarınızın varsa eğitim süreci devam edebilir ya da yaşam standartları korunabilir.

Poliçeniz içerisinde yer alan bir kaza/sakatlık durumu söz konusu ise tüm tedavi masraflarınız karşılanır. Böylelikle ayakta ya da yatarak tedavi olmanız gerektiğinde düşük primler ile masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

Beklenmedik bir şekilde amansız veya tehlikeli bir hastalığa yakalanırsanız, finansal anlamda destek bulmanız sağlanır. Tedavi ve ilaç masraflarınız poliçeniz tarafından giderilir.

Yaptığınız tüm ödeme primlerinde %15’e kadar vergi avantajı alırsınız. Böylelikle gelir vergisi matrahında düşüş yaşarsınız.

 

Hayat Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Hayat sigortası yaptırmak, yeni nesil dijital sigortacılık kavramını benimseyen Sigortalia ile oldukça basittir. Sadece 2 dakikada, 3 adımı tamamlayarak hayat sigortanızı yaptırabilirsiniz.

1. Adım

Sigortalia Başvuru formunu doldurun ve başvurunuzu bizlere gönderin.

2. Adım

Sigortalia tarafından 25’ten fazla şirket ile size sunulan hayat sigortasına ait paketleri ve fiyat tekliflerini inceleyin.

3. Adım

Seçtiğiniz paket için kredi ya da banka kartınızla ödemenizi yapın. Kredi kartı kullanımınızda poliçe bedelinizi eşit taksit tutarları ile ödeyebilirsiniz.

 

Kimler Hayat Sigortası Yaptırabilir?

18 yaşını dolduran ve yaşamını güvence altına almak isteyen herkes hayat sigortası yaptırabilmektedir. Bu sigorta, gelecek yıllar için birikim yapmanızı ve tasarruf etmenizi de sağladığı için ilerleyen dönemlerde “bireysel emeklilik” sigortası olarak da kullanılabilmektedir.

Dolayısıyla hayat sigortanızı yaptırırken, bireysel emeklilik sürecinizi de güvence altına alabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi almak için Sigortalia danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

Hayat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Hayat sigortası teminatları içerisinde ana teminat, vefat edilmesi durumunda “vefat teminatı” alınmasıdır. Bununla birlikte poliçeniz içerisinde yer alan maddelere göre teminat alabilirsiniz.

Hayat Sigortalarında Sizlere Sunulan Teminatlar;

  • Vefat teminatı
  • Kaza ya da hastalık sebebiyle maluliyet durumu
  • Tehlikeli bir hastalığa yakalanmak
  • Bilanço aktifinde yer alan alacakların kalitesi korunmaktadır.
  • Kaza sonucu geçici ya da kısmi olarak sakat kalmak
  • İşsiz kalmak (Bordrolu çalışıyorsanız istemdışı işsizlik teminatı, profesyonel bir mesleğe sahipseniz geçici iş göremezlik teminatı alırsınız.)
  • Eşiniz ev hanımı ve çocuklarınız öğrenci ise gündelik hastane teminatı
 

Hayat Sigortası Fiyatları

Hayat sigortası hesaplama yapılırken, sigorta yaptıracağınız kişiler ve ödeme yapacağınız süreç/prim tutarı gibi konular esas alınmaktadır. Dolayısıyla, her sigorta poliçesinin bedeli kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir.

Poliçe içerisinde yer alan ek teminatlar, bekleme süresi içerebilir. Bu nedenle doğru zamanı ayarlamak ve poliçenizi buna göre hazırlatmak kritik önem taşımaktadır.

Ek Teminat

Poliçe içerisinde yer almasını istediğiniz her bir yakınınız için ek ödeme yapmanız gerekir. Bununla birlikte ek teminat göstermek istiyorsanız (bir çok kişi hayat sigortasına ek olarak bireysel emeklilik sigortası ya da sağlık sigortası yaptırmaktadır) bu teminat bedelleri de poliçenize yansıtılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Ak Sigorta
Allianz Sigorta
Anadolu Sigorta
Ankara Sigorta
Arex Sigorta
Aveon Global Sigorta
AXA Sigorta
Corpus Sigorta
Demir Sağlık ve Hayat
Dubai Sigorta
Eureko Sigorta
Generali Sigorta
Gri Sigorta
Groupama Sigorta
Gulf Sigorta
HDI Sigorta
Hepiyi Sigorta
Koru Sigorta
Magdeburger Sigorta
Mellce Sigorta
Neova Sigorta
Orient Sigorta
Prive Sigorta
Quick Sigorta
Ray Sigorta
Sompo Sigorta
Şeker Sigorta
Türkiye Sigorta
Türk Nippon Sigorta
Unico Sigorta
Zurich Sigorta