Konut Sigortası

Konut sigortası ev içerisindeki eşyalarınızı korumak için yapabileceğiniz sigorta türlerinden biridir. Sigortalia ile tüm konut sigortası poliçelerinizi oluşturabilir ya da yenileme işlemi yaptırabilirsiniz. 13 yılı aşkın süredir sigortacılık sektöründe hizmet veren Sigortalia, bir konut için gerekli olan güvenceleri sunmakta, en iyi fiyat tekliflerini belirleyerek sizlere hizmet vermektedir. 7 gün 24 saat boyunca ulaşabileceğiniz Müşteri Hizmetleri Destek Hattı ile tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Konut sigortası yaptırırken bilmeniz gereken ilk detay, bu sigortanın zorunlu olmadığıdır. Dolayısıyla DASK ile karıştırılmaması gerekir. Zorunlu olmamasına rağmen, gelecek yıllar içerisinde maddi bir hasara uğramak istemeyen kişilerin mutlaka yaptırması gereken bir sigortadır. Türkiye’de ev sigortası ile ilgili olarak bilinen en büyük yanlış, sadece ev sahiplerinin ev poliçesi yaptırabileceğidir. Oysa ev sigortası, hem ev sahipleri hem de kiracılar tarafından yapılabilmektedir. Her ne kadar kiracılar evin sahibi olmasa da ev içerisindeki eşyalarını korumak, maddi hasarları önlemek amacıyla bu sigortayı yaptırmaktadır.
Bilgilerini gir, en uygun teklif için hemen seni arayalım.
 

Konut Sigortası Nedir?

Konut sigortası ev içerisindeki eşyalarınızı, evinizdeki elektronik cihazlarınızı ve evinizde oluşabilecek maddi hasarları (yangın, hırsızlık vb.) garanti altına almanız için yaptırabileceğiniz sigorta türlerinden biridir.

Sigortalia konut sigortasına sahip olduğunuzda ana ve ek teminatlar ile poliçelerinizin hazırlanmasını sağlayabilir, sigortanızın kapsamını genişleterek sizin için en uygun poliçeye sahip olabilirsiniz.

Sigortanın kapsamlarının değişmesinin sebebi teminat türlerinin farklı olmasındandır. Kimi vatandaşlar evlerini sadece doğal afetlere karşı sigorta ettirmektedir. Kimi vatandaşlar ise tam anlamıyla bir poliçe hazırlatmaktadır.

Bu sigorta türünü yaptırmadan önce poliçenin ana ve ek teminatlarını net bir şekilde bilmek gerekir. Her sigorta acentesinin poliçedeki ana ve ek teminatları farklıdır. En iyi konut sigortası için Sigortalia danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

En uygun konut sigortası için Sigortalia uzmanları ile görüşme sağlamanız gereklidir. Konut durumu, ikamet ettiğiniz il, daire içerisindeki eşyalarınız vb. tüm detaylar poliçeniz içerisinde yer almalıdır.

13 yılı aşkın süredir hizmet veren Sigortalia, sizler için en uygun poliçeyi hazırlayacak ve bütçenize uygun fiyat tekliflerini sunacaktır.

Fiyat tekliflerini karşılaştırırken, poliçe içerisinde yer alan ana ve ek teminatları bilinmedir. Böylelikle poliçenizin neleri kapsayıp neleri kapsamadığını öğrenmiş olursunuz.

 

Konut Sigortası Ek Teminatları

Konut sigortası garanti kapsamının içerisine ek teminatlar verilebilmektedir. Böylelikle poliçenizi genişletebilirsiniz. Genişlettiğiniz takdirde evinizi ve eşyalarınızı pek çok riske karşı koruma altına alabilirsiniz.

 • Bazı toplumsal hareketler (grev, lokavt, kargaşa, terör ve halk hareketleri gibi) karşısında sigortanızı genişletebilirsiniz. Böylelikle yetkili kişiler tarafından toplumsal hareketi önlemek amacıyla gerçekleştirilen hareketlere karşı evinizi koruma altına alabilirsiniz. Oluşan hasarın %5’i oranında muafiyet uygulanmaktadır.
 • Cam kırılması, ayna kırılması sebebiyle zarar gören eşyalarınız koruma altına alınmaktadır.
 • Hırsızlık gibi bina ya da ev içerisinde zarar gören eşyalarınız güvence altına alınmaktadır.
 • Poliçenize ferdi kaza sigortası ekleyerek, sigortalının kaza sebebiyle sakat kalması ya da vefat etmesine karşı, evinizi ve eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz.
 • Enflasyona karşı binayı ya da eşyalarınızı değerini korumak amacıyla sigortanızı genişletebilirsiniz.
 • Bina ya da ev içerisinde bulunan su, kazan ve kalorifer boruları veya tesisat patlaması/kırılması gibi durumlara karşı sigorta poliçenize ek teminat ekleyebilirsiniz.
 • Sigortalı kiracı ya da ev sahibi olması farketmeden, herhangi bir yangın durumuna karşı hasarınızı poliçenize ekleyebilirsiniz.
 • Gasp ve kapkaç olaylarına karşı eşyalarınızın zarar görmesi veya nakit paranızın çalınması durumuna karşı poliçenize özel şart ekleyebilirsiniz.
 • Menfez veya boru ile bacaya bağlı olan cihazların verdiği hasara karşı teminat oluşturabilirsiniz.
 • Herhangi bir yıkılma ya da enkaz durumuna karşı masraflarınızı ek teminat olarak sunabilirsiniz.
 • Konut içerisinde bulunan hidrofor, jeneratör, havuz tesisatı, kompresör gibi en fazla 10 yıllık olan makinelerin kırılması poliçe kapsamına eklenmektedir.
 • Konut içerisinde bulunan üçüncü kişilerin kaza nedeniyle verecekleri maddi ve fiziksel zararlar da teminat altına alınabilmektedir.
 • Elektrik, tesisat, anahtar ve cam işleri, ambulans, uzman hemşire ve doktor gönderilmesi, güvenlik ve otel hizmeti ile acil mesajların iletilmesi gibi yardım hizmetleri de poliçeniz içerisinde yer alabilmektedir.
 

Konut Sigortası Doğal Afet Teminatları

Konut sigortası poliçesi içerisinde doğal afetle ilgili oluşan hasarlar da girmektedir. Doğal afet risklerine karşı da hem evi hem de ev içerisindeki eşyaları koruma altına alabilirsiniz. En uygun konut sigortası için Sigortalia uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Konut Sigortalarındaki Doğal Afet Teminatları;

 • Sel ve su baskını
 • Yer Kayması
 • Deprem
 • Yanardağ Püskürmesi
 • Yoğun kar yağışı sebebiyle kar düşmesi
 • Fırtına, dolu, yağmur

Konut sigortanız içerisindeki deprem doğal afeti “Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)” olarak da bilinmektedir. Tüm bu doğal afetler karşısında evinizi, binanızı ve ev içerisindeki eşyalarınızı uğrayabileceği hasarlara karşı koruma altına alabilirsiniz.

 

Konut Sigortası Fiyatları Nedir?

Konut sigortası fiyatları poliçe kapsamına göre değişmektedir. Sunulan ek teminatlar, evinizin bedeli ve ikamet değeri poliçe fiyatını değiştirmektedir. En uygun konut sigortası için lütfen bizlerle iletişime geçin.

 

Konut Sigortası DASK Yerine Geçer mi?

Ev sigortası yaptırırken pek çok kişi bu sigorta ile DASK’ı birbirine karıştırmaktadır. Fakat her iki sigorta türü de kapsamı da birbirinden farklıdır. Öncelikle DASK, zorunlu deprem sigortasıdır. Deprem sigortası, binanınızın ya da konutunuzun içerisini değil, dış yapısını koruma altına almaktadır.

Konut sigortası ise ev içerisindeki eşyalarınızı, üçüncü kişilerden gelecek maddi hasarları güvence altına almaktadır. Ek olarak zorunlu olarak yapılması gereken bir sigorta değildir.

Sıkça Sorulan Sorular

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Ak Sigorta
Allianz Sigorta
Anadolu Sigorta
Ankara Sigorta
Arex Sigorta
Aveon Global Sigorta
AXA Sigorta
Corpus Sigorta
Demir Sağlık ve Hayat
Dubai Sigorta
Eureko Sigorta
Generali Sigorta
Gri Sigorta
Groupama Sigorta
Gulf Sigorta
HDI Sigorta
Hepiyi Sigorta
Koru Sigorta
Magdeburger Sigorta
Mellce Sigorta
Neova Sigorta
Orient Sigorta
Prive Sigorta
Quick Sigorta
Ray Sigorta
Sompo Sigorta
Şeker Sigorta
Türkiye Sigorta
Türk Nippon Sigorta
Unico Sigorta
Zurich Sigorta