Araç Kasko Sigortası

Kasko sigortası, kişi talebi üzerine yapılan ve sigortalıya ait aracın/araçların maddi hasarlarını güvence altına alan bir sigorta türüdür. Kasko ile zorunlu trafik sigortası birbirine sıklıkla karıştırılmaktadır. Trafik sigortasının yapılması zorunludur, kasko ise isteğe bağlı olarak yapılmaktadır. Sigortalia aracılığıyla tüm kasko işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilir, poliçeniz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Bilgilerini gir, en uygun teklif için hemen seni arayalım.
 

Kasko Sigortası Nedir?

Kasko sigortası nedir ve neleri kapsar dendiği zaman, sigorta yaptırmak isteyen kişiler trafik sigortasıyla, kaskoyu karıştırmaktadır.

Öncelikle kaskonun yapılması, tamamen isteğe bağlıdır. Aracını güvence altına almak isteyen her birey, araç kaskosunu mutlaka yaptırmalıdır. Bu noktada uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Kasko sigortası, aracınız başka bir araçla çarpıştığında ya da kaza durumu söz konusu olduğunda devreye girmektedir. Buna ek olarak aracınıza yabancı madde çarptığında, üçüncü kişiler tarafından aracınıza maddi hasar geldiğinde ya da aracınız yandığında maddi hasarınız giderilmektedir. Aracınız çalındığında ya da aracınıza ait parçalar çalındığında da kaskonuz sizi güvence altına almaktadır.

Bu sigortayla birlikte Hayat Sigortası ya da Ferdi Kaza Sigortası yapılması da önerilmektedir. Böylelikle kendinizi ve aracınızı tam anlamıyla güvence altına alabilirsiniz. Sigorta çeşitleri ve ürünleri hakkındaki detaylı bilgi için Müşteri Destek Hattı’mızı arayabilirsiniz.

 

Online Kasko Sigortası Nasıl Yapılır?

Online kasko sigortası yaptırmak istediğinizde öncelikle başvuru yapmanız ardından fiyat teklifi almanız gerekir. Sigortalia, en iyi fiyat tekliflerini veren, müşterilerinin bütçelerine uygun poliçeleri sunan bir acentedir. Sizler için özel olarak hazırlanacak poliçeyi öğrenmek ve fiyat tekliflerini almak için Sigortalia Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

Araç Kasko Sigortası

Müşteri Hizmetleri üzerinden ya da online olarak fiyat teklifi almak için uzman danışmanlarımıza Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı ve araç plaka numaranızı vermeniz yeterli olacaktır. Bu işlemi internet sayfamız üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Sigortalia, 25’ten fazla sigorta şirketiyle anlaşmalı olarak çalışmaktadır. Böylelikle birçok şirketten teklif alabilirsiniz. Size en uygun teklifi görmek ve değerlendirmek için kolayca başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kredi Kartı İle Kasko Sigortası Nasıl Alınır?

Sigortalia aracılığıyla kasko işlemlerinizi tamamlarken kredi kartı ödemesi yapabilirsiniz. Bu işlemleri yaparken Sanal POS ödemesi ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Kredi kartınızla anlaşmalı olarak size uygun taksit seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz peşin ödeme de yapabilirsiniz. Kredi kartınızdan otomatik ödeme talimatı verdiğiniz takdirde ise düzenli olarak ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Paylaştığınız tüm kredi kartı bilgileriniz “Veri Sign SSL” sertifikası ile koruma altına alınmaktadır. Üçüncü kişilerle asla paylaşılmamaktadır.

 

Kasko Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Kasko sigortası fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bunun sebebi poliçe bedeli hesaplanırken bazı hususların dikkate alınmasıdır.

Poliçe bedeliniz hesaplanırken dikkat edilenler;

 • Aracınızın Markası
 • Aracın Üretildiği Yıl
 • Aracınızın Plakası
 • Sürücünün Ehliyet Süresi
 • Daha Önceki Hasar Raporu
 • Sürücünün Mesleği

Araç modeli ve markası ne kadar yüksek olursa, poliçe bedeli de o kadar yüksek olmaktadır.

 

Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?

Araç kasko fiyatları hesaplanırken, poliçenizin hangi teminatları sunduğuna dikkat etmelisiniz.

Sigortalia ile yapılan tüm araç sigortası işlemlerinde araç sahiplerinin kaza ve sağlık masrafları güvence altına alınmaktadır. Bununla birlikte sunulan teminatlar aşağıdaki gibidir:

 • Aracın bir başka araçla çarpışması
 • Araca yabancı madde çarpması
 • Üçüncü şahıslar tarafından araca maddi zarar verilmesi
 • Aracın çalınması ya da araca ait parçaların çalınması
 • Aracın yanması, patlaması
 • Doğal afet sonucunda araca maddi hasar gelmesi
 

Kasko Sigortası Paketleri ve Çeşitleri Nelerdir?

Geniş Kasko

Geniş ya da genişletilmiş kasko sigortası; çarpma, çarpılma, hırsızlık, yanma vb. temel sigorta hasarlarını karşılamakla birlikte araç sahibinin ihtiyacına yönelik teminat eklemesi…

Dar Kasko

Standart bir kasko paketi içerisinde yer alan ana teminat maddelerinin bir kısmının yer aldığı araç sigortasına, dar kasko sigortası...

Tam Kasko

Aracınızın modeline, markasına, üretim yılına ve mesleğinize göre uygun poliçe hazırlandığında bu tam kasko...

Bu paketlerden herhangi birini tercih ederken ihtiyaçlarınıza, aracınızın modeline ve diğer hususlara dikkat edilmesi gerekir. Sizin için en uygun olan paketi öğrenmek için Sigortalia danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Alanında 13 yılı aşkındır mesleki deneyime sahip olan danışmanlarımız, araç kasko teklifi sunarken, bütçenize ve aracınıza uygun fiyat tekliflerini araştıracaktır. Aracınızı ve sizi 100% güvence altına alan paketler oluşturulacaktır.

Geniş Kasko Sigortası Nedir?

Geniş ya da genişletilmiş kasko sigortası; çarpma, çarpılma, hırsızlık, yanma vb. temel sigorta hasarlarını karşılamakla birlikte araç sahibinin ihtiyacına yönelik teminat eklemesi anlamına gelmektedir.

Araç zararları karşılanırken aracın içerisinde bulunan özel eşyalar, aksesuarlar da poliçe içerisine teminat olarak dahil edilmektedir. Böylelikle şahısların uğrayacağı hasar da güvence altına alınmaktadır.

Bu poliçeye sahip olan araçlar karayolları, demiryolları içerisinde güvence altındadır. Motorlu/motorsuz taşıtlarla yapılan kazalar da teminat içerisine girmektedir.

Hareket halinde ya da dururken yaşanan maddi hasarlar, ikinci ya da üçüncü şahısların maddi hasarları da teminat içerisine girmektedir. Fiili ehliyeti olmayan kişilerin sebep verebileceği hasarlar da teminat altına alınmaktadır.

Geniş Kasko Sigortası’nda Teminatlar;

 • Kullanım Kaybı
 • Yardım hizmetleri
 • Enflasyon
 • Sel – Su Baskını
 • İkame Araç
 • Asistans
 • Terör, Savaş, OHAL
 • Yurt Dışı
 • Hukuksal Koruma
 • Eskime Payı Düşmeme
 • Yabani Hayvanların Verdiği Zararlar

 

Dar Kasko Sigortası Nedir?

Standart bir kasko paketi içerisinde yer alan ana teminat maddelerinin bir kısmının yer aldığı araç sigortasına, dar kasko sigortası denmektedir. Bu sigorta türü düzenlenirken genel ve standart olarak kabul edilen şartların birkaç tanesi paketten çıkarılmaktadır.

Bu poliçe türü, fiyat açısından oldukça uygun seçenekler sunmaktadır. Pek çok vatandaş dar araç poliçesini tercih etmektedir.

Dar araç sigortasının en büyük avantajı, teminatların ya da paket içerisinde yer alması gereken maddelerin kişi tarafından belirlenmesi ve böylelikle sigorta bedelinin isteğe göre düzenlenmesidir. Araç kasko teklifi için Sigortalia danışmanlarıyla iletişime geçebilir ve bu poliçe türü için ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Bu poliçeye sahip olan araçlar karayolları, demiryolları içerisinde güvence altındadır. Motorlu/motorsuz taşıtlarla yapılan kazalar da teminat içerisine girmektedir.

Hareket halinde ya da dururken yaşanan maddi hasarlar, ikinci ya da üçüncü şahısların maddi hasarları da teminat içerisine girmektedir. Fiili ehliyeti olmayan kişilerin sebep verebileceği hasarlar da teminat altına alınmaktadır.

Tam Kasko Sigortası Nedir?

Tam kasko, herkes tarafından bilinen standart araç poliçesi anlamına gelmektedir. Aracınızın modeline, markasına, üretim yılına ve mesleğinize göre uygun poliçe hazırlandığında bu tam kaskodur.

Eğer tam kaskonun içerisine ek teminat eklemek isterseniz, “genişletilmiş araç sigortası” tercih etmiş olursunuz. Bir poliçede bulunması gereken tüm teminatlar, tam kaskonun içerisinde de bulunmaktadır. Böylelikle dört dörtlük bir koruma sağlamaktadır.

 

 • Aracınıza ait maddi hasarlarınızın tamamı karşılanmaktadır.
 

Kasko Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Poliçenizi yaptırdıktan sonra belli bir yıl boyunca maddi hasara uğramadığınız takdirde, poliçenizi yenileyeceğiniz her yıl için bir “hasarsızlık indirimi” alırsınız.

Poliçe ilk yapıldığında herhangi bir indirim uygulanmaz. Fakat indirim uygulaması yıllara göre değişir.

Hasarsızlık İndirimleri

1.Yıl

İlk yılı hasarsız tamamlayan kişiye %30 indirim uygulanır.

2.Yıl

İlk iki yılını hasarsız tamamlayan kişi %40 indirimden faydalanır.

3.Yıl

Üçüncü yılını hasarsız bir şekilde tamamlayan kişi %50 indirim alır.

4.Yıl

Dördüncü yılında da hasarsız olan kişi %60 indirimden faydalanır.

5.Yıl

İlk beş yılını hasarsız tamamlayan kişiye %65 indirim uygulanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Ak Sigorta
Allianz Sigorta
Anadolu Sigorta
Ankara Sigorta
Arex Sigorta
Aveon Global Sigorta
AXA Sigorta
Corpus Sigorta
Demir Sağlık ve Hayat
Dubai Sigorta
Eureko Sigorta
Generali Sigorta
Gri Sigorta
Groupama Sigorta
Gulf Sigorta
HDI Sigorta
Hepiyi Sigorta
Koru Sigorta
Magdeburger Sigorta
Mellce Sigorta
Neova Sigorta
Orient Sigorta
Prive Sigorta
Quick Sigorta
Ray Sigorta
Sompo Sigorta
Şeker Sigorta
Türkiye Sigorta
Türk Nippon Sigorta
Unico Sigorta
Zurich Sigorta