Doğum Sigortası

Doğum sigortası hamilelik sürecine hazırlık yapan ve bu süreçte kendisi ile bebeğini güvence altına almak isteyen kadınlar tarafından tercih edilen bir sigortadır. Gebelik sigortası hamilelik ve doğum sonrası hizmetleri kapsamaktadır. Sigortalia tarafından da sunulan sigorta türlerinden biri olarak yer almaktadır. 13 yılı aşkın bir süredir sektör içerisinde hizmet veren Sigortalia, hem sizi hem de bebeğinizi tam anlamıyla güvence altına alan paketleri sunacaktır.
Bilgilerini gir, en uygun teklif için hemen seni arayalım.
 

Doğum Sigortası Nedir?

Doğum sigortası hem anneyi hem de bebeği tam anlamıyla sağlık ve sağlık giderleri açısından koruma altına alan bir poliçedir. Anne adaylarının hamilelik süresi boyunca ve doğum sonrasındaki masraflarının giderilmesi için yapılmaktadır.

Sigortalia hem özel sağlık poliçesi hem de hamilelik boyunca destek sağlayacak sigortanızı sizlere avantajlı paketlerle birlikte sunmaktadır. 25’ten fazla sigorta şirketiyle anlaşmalı olarak çalışan acentemiz sayesinde, birçok şirketten fiyat teklifi alabilir, fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Sizin için en uygun olan poliçeyi seçebilir, ödemelerinizi anında gerçekleştirebilir ve böylelikle tüm sağlık masraflarınızın güvenilir ellerde olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Doğum Sigortası Nasıl Yapılır?

Hamilelik poliçesi bir diğer adıyla “Doğum teminatlı Özel Sağlık Poliçesi” olarak da bilinmektedir. Bu nedenle aslında poliçe hazırlatmak isteyen kişilere özel sağlık sigortası önerilmektedir.

Hamilelik süreci içerisine giren kişilerin doğumdan en az 6 ay, maksimum 1 yıl önce poliçesini hazırlatması gereklidir. Bunun sebebi, ani bir şekilde doğumun gerçekleşmesi halinde poliçenizin masraflarınızı karşılayabilecek zamanda olmasıdır.

Bu sigortayı hazırlatmak için acentemize online ya da arama yolu ile başvuru yapabilirsiniz. Online Doğum Sigortası başvurusu yapmak için web sitemizde yer alan “Üye Ol” bölümüne giriş yapmanız ve adım adım sizden istenen bilgileri doldurmanız gerekir. Ardından istediğiniz poliçe türüne göre size sunulan teklifleri ve avantajlı paketleri inceleyebilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerimiz üzerinden başvuru yapmak istediğinizde 7 gün 24 saat boyunca bizlere ulaşabilirsiniz. Uzman sigorta danışmanlarımız sizlere istediğiniz poliçe türünde yardımcı olacak, 25’ten fazla şirket tarafından sunulan paketleri incelemeniz için bilgilendirme sağlayacaktır.

 

Doğum Sigortası Fiyat Teklifi Nasıl Alınır?

Doğum sigortası fiyatları kişiden kişiye göre değişmektedir. Her bireyin sigorta poliçesi içerisinde istediği teminatlar farklıdır. Bu nedenle sizin için en uygun olan poliçeyi hazırlarken ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi göz önünde bulundurmalısınız.

Sigorta poliçeniz için fiyat teklifi almak için;

 1. Sigortalia başvuru formunu doldurun.
 2. Başvuru formunu doldurduktan sonra karşınıza gelecek olan sayfadaki fiyat tekliflerini inceleyin.
 3. Sizin için en uygun olan avantajlı paketlerden birini tercih edin.
 4. Bütçenizin ve ihtiyaçlarınızın desteklendiği paket için ana ve ek teminatları inceleyin.
 5. Poliçenizi ödeme işlemine aktarın.
 6. Banka ya da kredi kartınız ile peşin veya taksitli olarak ödemenizi gerçekleştirin.
 

Neden Gebelik Sigortası Yaptırılmalı?

Hamilelik süresi boyunca pek çok riskle ve masrafla karşılaşılabilmektedir. Bu masrafları gidermek, kimi zamanlar oldukça zor olabilmektedir. Karşılaşabileceğiniz ani masraflardan kaçınmak ve bütçenizi korumak için mutlaka hamilelik süresince sizi koruyan bir sigorta poliçenizin olması gereklidir.

Hamilelik boyunca anne adayları rutin sağlık kontrollerini yerine getirmelidir. Bu kontrolleri özel hastanelerde gerçekleştirmek istiyorsanız, gebelik sigortası ya da doğum sigortası teminatlı özel sağlık sigortası yaptırmanız gerekir.

Bu poliçeye sahip olduğunuzda ayakta ya da yatarak tedavi olmanız gereken durumlar için de bütçenizi kontrol altında tutmuş olursunuz. Bu giderler için poliçeniz içerisine ek teminat belirtebilirsiniz. Belirttiğiniz her ekstra teminat için ek ücret ödemeniz gerekir.

 

Doğum Sigortası Teminatlı Özel Sağlık Poliçesi Nedir?

Özel sağlık sigortası poliçenizdeki anlaşmalı hastaneler içerisinde ayakta ya da yatarak tedavi olmanızı sağlar. Hastalık, kaza, vefat, doğum ve benzeri tüm tedavi, ameliyat, ilaç giderleri poliçeniz tarafından karşılanır.

Kaliteli ve güvenilir bir sağlık hizmeti almak için özel sağlık sigortası yaptırmak, kendinizi ve bedeninizi güvence altına almanızı sağlar.

Sigortalia tarafından hazırlanmasını istediğiniz özel sağlık sigorta poliçesi içerisine doğum sigortasını ekleyebilirsiniz. Böylelikle hem sağlık giderleriniz hem de doğum masraflarınız güvence altına alınmış olur.

 

Doğum Sigortası Ne Zaman Yaptırılmalı?

Bu sigorta türünü yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, sigorta teminatı kapsamında nelerin yer aldığı ve ne zaman yaptırılması gerektiğidir.

Poliçe içerisinde yer alan ek teminatlar, bekleme süresi içerebilir. Bu nedenle doğru zamanı ayarlamak ve poliçenizi buna göre hazırlatmak kritik önem taşımaktadır.

Doğum Sigortası Teminatları

İçeren özel sağlık sigortasını yaptırdığınızda da aynı durum söz konusudur. Tüm sağlık sigortalarını hazırlatırken zamanlamaya dikkat edilmesi gerekir.

Gebelik Sigortası Yaptırdığınızda

Poliçeniz 1 yıl sonra kullanılmak üzere planlanmaktadır. Dolayısıyla hamile kalmak isteyen her kadın, 1 yıl sonraki masraflarını düşünerek poliçesini hazırlatmalıdır.

Ayakta tedavi olma masrafları haricinde poliçede belirlenen doğum ve doğum giderleri, poliçe başlangıç süresini takiben 1 yıl sonraki dönemi kapsamaktadır. Dolayısıyla plansız bir gebelik yaşıyorsanız, bu sigortayı yaptırdığınızda tam anlamıyla teminatlardan yararlanamayabilirsiniz.

Poliçenizi hazırlatmak için en doğru zaman henüz gebelik döneminizin başlamadığı fakat hamile kalmak isteğinizin olduğu dönemdir.

Böylelikle paket içerisinde yer alan tüm teminatlardan faydalanabilir, hastane şartlarında yer alan bekleme sürelerine takılmadan sağlık giderlerinizi karşılayabilirsiniz.

 

Doğum Sigortası Bekleme Süresi Nedir?

Doğum sigortası bekleme süresi, bazı tedavi masraflarının karşılanabilmesi için belli bir süre beklemeniz anlamına gelmektedir. Şirketlerle anlaşmalı olan hastaneler, belirli tedaviler için bekleme süresi vermektedir. Bu tedaviler genellikle ameliyat ve operasyon içermektedir.

Henüz doğum sigortanızı yeni yaptırdığınızda poliçenizin ilk 1 yılındaki masraflarınız karşılanmamaktadır. Bu süreçte sadece ani bir hastalık ya da sağlık durumu söz konusu olduğunda masraflarınız giderilmektedir.

Poliçeniz yenilendiğinde (yani ikinci yıla geçtiğinde) tüm doğum kontrol giderleri, doğum, doğum sonrası masraflar poliçeniz tarafından karşılanmaktadır. Bu poliçedeki masrafların sadece 1 defa karşılandığı da unutulmamalıdır.

Tercih ettiğiniz sigorta poliçesine göre bekleme süresi en az 6 ay ve en fazla 1 yılı kapsamaktadır. Poliçenizdeki bekleme süresi hakkında detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

Doğum Sigortası Avantajları Nelerdir?

Doğum sigortası avantajları arasında en önemlisi, hamilelik sürecinin ve doğum sonrasının poliçe tarafından kapsanmasıdır. Böylelikle anne adayları kendilerini güvende hisseder.

Hamilelik süreci içerisinde pek çok anne adayı, sağlık açısından kendisini ve bebeğini koruyamayacağını düşünebilir. Bu duruma maddi imkansızlıklar da neden olabilir.

Bütçe kontrolü sağlayarak hem kendinizi hem bebeğinizi güvence altına almanızı sağlayan sigorta doğum sigortasıdır. Böylelikle en hassas olacağınız bu süreci güvenle tamamlayabilirsiniz.

Yaptıracağınız sigortanın avantajları ise;

 • Hamilelik boyunca karşılaşacağınız sağlık kontrollerinin masrafları karşılanır.
 • Bebeğinizin her ay ne kadar büyüdüğünü (boy-kilo) takip etmenizi sağlar.
 • Hamilelik ve doğum sonrası yaptıracağınız tüm tetkiklerin masrafları karşılanmaktadır. Böylelikle anne ya da bebekte görülebilecek demir eksikliği, vitamin eksikliği, idrar yolları enfeksiyonları vb. gibi pek çok rahatsızlık tespit edilebilir. Süreç boyunca tedavi edilebilir.
 • Ani bir hastalık, kaza ya da beklenmedik doğum olduğunda, masraflarınız sigortanız tarafından karşılanır. Böylelikle acil hastane giderlerini düşünmek zorunda kalmazsınız.
 • Ayakta tedavi olacağınız zaman doktor muayenesinde bebeğinizin her ay; baş çevresi gelişimi, vücut gelişimi, cinsiyet tespiti, aldığı kilo oranı gibi çeşitli bilgileri öğrenebilir ve takip edebilirsiniz.
 

Doğum Sigortası Bekleme Süresi Nedir?

Doğum sigortası teminatları doğum sürecini ve doğumdan sonra faydalanacağınız tıbbi hizmetleri, anne ve bebek sağlığı giderlerini kapsamaktadır. Sigortalia tarafından sunulan sigorta paketlerini değerlendirirken, tarafınıza sunulan ana ve ek teminatlara dikkat etmeniz gerekir.

Doğum süresi boyunca yaptırılması gereken pek çok kan tahlili, idrar tahlili, ultrasonografi, şeker testleri bulunmaktadır. Bu testler ile birlikte, aylık olarak doktor muayenesine ve rutin sağlık kontrollerine gitmeniz gerekir. Tüm bu süreçte maddi açıdan zorlanmamanız için hamilelik poliçesi yaptırabilirsiniz.

Genel olarak doğum sigortası içerisinde bulunan teminatlar;

 • Kan tahlili, idrar tahlili, ultrasonografi, şeker testleri gibi tetkik gerektiren sağlık kontrolleri
 • Doğum sürecindeki rutin kontroller
 • Ayakta ya da yatarak tedavi giderleri
 • Doğum sürecindeki ameliyat ve operasyon masrafları
 • Ani bir hastalık ya da kaza sebebiyle fiziksel yaralanma masrafları

Ek teminatlar ise;

 • Doğum sonrası bebeğinizin küvez kullanım giderleri
 • Sarılık testi
 • Bebeğin sağlık durumu için yapılacak rutin kontroller

Sıkça Sorulan Sorular

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Ak Sigorta
Allianz Sigorta
Anadolu Sigorta
Ankara Sigorta
Arex Sigorta
Aveon Global Sigorta
AXA Sigorta
Corpus Sigorta
Demir Sağlık ve Hayat
Dubai Sigorta
Eureko Sigorta
Generali Sigorta
Gri Sigorta
Groupama Sigorta
Gulf Sigorta
HDI Sigorta
Hepiyi Sigorta
Koru Sigorta
Magdeburger Sigorta
Mellce Sigorta
Neova Sigorta
Orient Sigorta
Prive Sigorta
Quick Sigorta
Ray Sigorta
Sompo Sigorta
Şeker Sigorta
Türkiye Sigorta
Türk Nippon Sigorta
Unico Sigorta
Zurich Sigorta