İşyeri Sigortası

İşyeri sigortası işyeriniz içerisindeki demirbaş eşyaları, işyeriniz bina ise binanızı, makine ve tesisat gibi sahip olduğunuz varlıkları uğrayabilecekleri maddi hasarlara karşı güvence altına almaktadır. Sigortalia aracılığıyla işyeri sigortası sahibi olabilir, iş yerlerindeki başınıza gelebilecek risklere karşı teminat oluşturabilirsiniz. 13 yılı aşkın süredir sigortacılık sektöründe hizmet veren Sigortalia, işyerleriniz için kapsamlı paketler sunmaktadır. 25’ten fazla sigorta şirketiyle anlaşmalı olarak çalışan acentemizden, bütçenize uygun ödemelerle poliçe sahibi olabilirsiniz. Bizlere 7 gün 24 saat boyunca Çağrı Merkezimizden, Canlı Destek platformumuzdan ulaşabilirsiniz.
Bilgilerini gir, en uygun teklif için hemen seni arayalım.
 

İşyeri Sigortası Nedir?

İşyeri sigortası işyerinizde bulunan demirbaş eşyalarınızı, binanızı, cam ve emtealarınızı, makine ve tesisatlarınızı koruyan ve güvence altına alan bir sigorta ürünüdür. Sahip olduğunuz işyerinde oluşabilecek tüm risklere karşı önlem almanızı sağlamaktadır.

Ticari yaşam içerisinde pek çok maddi hasarla karşılaşılabilmektedir. Kimi zaman bu hasarlar çalışma faaliyetinin aksamasına neden olabilmektedir. Faaliyetlerinizin aksamaması, üretiminizin devam etmesi ve işyerinizin güvenliğinin sağlanması için Sigortalia işyeri sigortası başvurusu yapabilirsiniz.

 

İşyeri Sigortası Başvurusu Nasıl Yapılır?

İşyeri sigorta başvuru için 3 adımı tamamlamananız gerekir. İlk adım Sigortalia Başvuru formunu doldurmanızdır. Burada sizlerden adınız, soyadınız, iletişim bilgileriniz ve istediğiniz poliçe türü hakkında bilgilendirme yapmanız istenir.

İkinci adım başvurunuzu inceleme amaçlı bizlere iletmenizdir. Başvurunuz kısa zaman içerisinde uzman sigorta danışmanlarımız tarafından incelenecektir.
 

Bu incelemeden sonra tarafınıza 25’ten fazla sigorta şirketinden sigorta paketleri sunulacaktır.

Üçüncü adım seçeceğiniz sigorta paketini banka ya da kredi kartı yoluyla ödeme aşamasıdır. Böylelikle kredi kartınıza taksitlendirme yapabilir ya da peşin ödeme yoluyla poliçe sahibi olabilirsiniz.

 

İşyeri Sigortası Teminatları

Sigortalia işyeri sigortası yıldırım, deprem, doğal afet vb. olaylardan, hırsızlık, grev, yangın, sel ve su baskını gibi maddi hasar yaratan unsurlara kadar teminat vermektedir.

Poliçe içerisinde yer alan işyeri sigortası teminatları;

 • Fırtına, dolu, duman, kar ağırlığı, yer kayması sebebiyle oluşan maddi hasarlar
 • Karayolu ve havayolu taşıtlarının çarpması
 • Enkaz kaldırma masrafları
 • Hukuksal açıdan korunma
 • İşyeri faaliyetlerinin durması ya da iş kaybı sebebiyle oluşan maddi hasarlar
 • Kira kaybı
 • Alternatif işyeri giderleri
 • Yangın ve yangın sebebiyle mali sorumluluk
 • Hırsızlık

Yukarıda belirtilen teminatlara yönelik ek teminat oluşturabilirsiniz. Her bir ek teminat sigorta priminize yansıtılmaktadır. Deprem sigortası ve yangın sigortası gibi teminatlar, poliçe içerisine ekleyebileceğiniz diğer sigorta ürünleri arasında yer almaktadır.

İşyeri sigortasını yaptırdığınızda bu ürünlere de sahip olmak, işyerinizin tam anlamıyla güvence altına alınmasını sağlayacaktır.

 

İşyeri Sigortası Ek Teminatları

Ana teminatlarla birlikte Sigortalia tarafından sizlere bazı ek teminatlar da verilmektedir. Bu teminatlar içerisinde; hırsızlık,cam kırılması, 3. kişiler sebebiyle meydana gelen maddi hasarlar, emniyetin suistimal edilmesi, ferdi kaza sigortası, işveren sorumluluğunda gerçekleşen maddi hasarlar, makine ve elektronik aletlerin bozulması yer almaktadır.

Ek Teminat

Poliçeniz içerisinde yer almasını istediğiniz her bir ek teminatı sigorta danışmanlarımıza belirtmeniz gereklidir. Dilerseniz şirketimiz tarafından sunulan ve bütçenize uygun bir şekilde prim ödemesi yapabileceğiniz sigorta paketlerini de inceleyebilirsiniz.

Sigorta paketlerimiz hakkında bilgi almak için 7 gün 24 saat boyunca ulaşabileceğiniz Müşteri Hizmetleri Destek Hattımızı arayabilir ya da Canlı Destek platformumuz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

İşyeri Paket Sigortası Nedir?

İşyeri paket sigortası tüm taşınır ve taşınmaz mallarınızın güvenliğini sağlayan ve beklenmedik maddi hasarlara karşı koruyan bir poliçe türüdür.

İşyeri paket poliçesi ile birlikte teminat altına alınan yerler arasında;

 • Fırtına, dolu, duman, kar ağırlığı, yer kayması sebebiyle oluşan maddi hasarlar
 • Satış Yerleri
 • Depolar
 • Fabrikalar
 • İmalathaneler
 • Ambar ve Ardiyeler

Böylelikle işyerinizin dışında kalan taşınır ve taşınmaz mallarınızı da bu sigorta ürünüyle koruma altına alabilirsiniz.

 

İşyeri Sigortası Nasıl Hesaplanır?

İşyeri sigortası hesaplama diğer sigorta ürünlerine göre daha farklıdır. Burada işyerinizin faaliyet alanı, faaliyet riskiniz, işyerinizin yer aldığı bölge göz önünde bulundurulmaktadır. Riskli bir bölgede faaliyet gösteriyorsanız, sigorta bedeliniz daha yüksek tutulmaktadır.

Riskli bölgelerde faaliyet gösteren işletmelerin maddi hasarı daha yüksek olabilmektedir. Bu nedenle riskli grupta yer alan işletmelerin poliçe bedelleri de yüksek olmaktadır.

Terör vakalarının yaygın olduğu ya da özel halde bulunan işyerleri için hesaplama farklı yapılmaktadır.


 

Sizin için en uygun olan işyeri sigortası fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için sigorta danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 

İşyeri Sigortası Fiyatları Nedir?

İşyeri Sigortası Fiyatları

Sahip olduğunuz poliçeye ve istediğiniz ek teminatlara göre değişmektedir. Sigortalia 25’ten fazla sigorta şirketi üzerinden sizlere fiyat teklifi sunmaktadır. Bu şirketler arasında Sompo Japan, Anadolu Sigorta, Allianz gibi isimler yer almaktadır.

En Uygun İşyeri Sigortası

Sigorta danışmanlarımızla görüşebilir ve tamamen bütçenizi risk altına almadan tarafınıza ödeme planı hazırlanmasını talep edebilirsiniz.

Poliçe fiyatınız belirlenirken işyerinizin risk grubu ile bulunduğu bölgenin risk grubu (terör vb. olaylar) ön planda tutulmaktadır. İşyeri faaliyerlerinizdeki risk de poliçe bedelini etkilemektedir. Dolayısıyla işletmenizin risk grubuna bağlı olarak poliçe bedeliniz hesaplanmakta ve sigorta fiyatınız belirlenmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Ak Sigorta
Allianz Sigorta
Anadolu Sigorta
Ankara Sigorta
Arex Sigorta
Aveon Global Sigorta
AXA Sigorta
Corpus Sigorta
Demir Sağlık ve Hayat
Dubai Sigorta
Eureko Sigorta
Generali Sigorta
Gri Sigorta
Groupama Sigorta
Gulf Sigorta
HDI Sigorta
Hepiyi Sigorta
Koru Sigorta
Magdeburger Sigorta
Mellce Sigorta
Neova Sigorta
Orient Sigorta
Prive Sigorta
Quick Sigorta
Ray Sigorta
Sompo Sigorta
Şeker Sigorta
Türkiye Sigorta
Türk Nippon Sigorta
Unico Sigorta
Zurich Sigorta