Özel Sağlık Sigortası

Özel sağlık sigortası hastalık veya kaza durumlarında sağlık ödemelerinin karşılanması için yapılan bir sigorta türüdür. Tamamen kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Kişiye özel olarak hazırlandığı için özel sağlık sigortası fiyatları değişkenlik göstermektedir. Sağlık sigortası söz konusu olduğunda kesin bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Özel sağlık sigortası en uygun ve karşılaştırmalı fiyatlar için güncel ve doğru bilgiyi almak için Sigortalia uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Size uygun sağlık sigortası için teklif alabilir, bu teklifleri bütçeniz doğrultusunda değerlendirebilirsiniz. Sigortalia tarafından sunulan bu hizmete Canlı Destek ya da 7/24 ulaşabileceğiniz Müşteri Hizmetleri numarasıyla sahip olabilirsiniz.
Bilgilerini gir, en uygun teklif için hemen seni arayalım.
 

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Kişilerin sağlık sigortası alanında yapabilecekleri sigorta türlerinden biri özel sağlık sigortası şeklindedir. Bu sigorta, hastalık ya da kaza durumlarında oluşabilecek maddi hasarların giderilmesini sağlamaktadır.

Poliçe içerisinde belirlenen şartlara ve limitlere göre özel ve devlet hastanelerinden sağlık hizmeti alınması sağlanır. Böylelikle sigortalının bütçesi aşılmadan sağlık ihtiyaçları karşılanmış olur.

Sağlık sigortası ile birlikte muayene, tahlil ve tetkikler, ameliyat gibi cerrahi müdahaleler gibi hizmet almanız gereken durumlarda tedavi masraflarınız karşılanmaktadır. Sigortalia aracılığıyla yapacağınız sağlık poliçelerinizde, özel hastanelerde de tedavi olma imkanı size verilmektedir.

 

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Özel sağlık sigortanız için güvenilir ve kaliteli hizmet sunan Sigortalia ile iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle sizin için en uygun poliçe fiyatlarını öğrenebilir ve bütçenizi zorlamadan sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz.

Sigortalia bu konuda 13 yılı aşkın bir süredir hizmet vermektedir. Yapacağınız tüm sağlık sigortası işlemlerinizde, sizlere profesyonel bir hizmet sunacaktır.

Poliçe şartlarını öğrenmek ve size en uygun sağlık sigortasını belirlemek için hemen Müşteri Hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

Bütçenize uygun özel sağlık sigortası fiyatları hakkında teklifleri değerlendirebilir ve satın alma işlemlerinizi telefondan ya da online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

Online Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Birçok sigorta acentesi gibi Sigortalia da poliçe hizmetlerini online şekilde sunmaktadır. Size özel fiyat tekliflerini karşılaştırmak, Özel sağlık sigortası avantajları hakkında bilgi almak için uzman danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır.

Online sağlık sigortası yaptırmak için tek yapmanız gereken, sitemizde yer alan başvuru formunu doldurmanız olacaktır. Bu formu doldurduğunuzda size özel oluşturulan fiyat tekliflerini inceleyebilirsiniz.

Bütçenize uygun poliçeyi seçtikten sonra kredi kartınızla birlikte satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Kullanılır?

Pek çok kişi sağlık sigortasını yapmadan önce özel sağlık sigortası neleri kapsar ya da nasıl kullanır gibi çeşitli soruları merak etmektedir.

Sağlık sigortanızı ayakta ya da yatakta gerçekleştirilecek olan tedavi yöntemleri için kullanabilirsiniz. Özel hastane içerisinde tedavi göreceğiniz zaman, poliçe numaranızı sağlık personellerine iletmeniz yeterli olacaktır.

Böylelikle oluşturulan sigorta poliçesinde yer alan teminatlar ve şartlar doğrultusunda, sağlık sigortanızı kolaylıkla kullanabilirsiniz. Gerçekleştirilen tüm tedavi masraflarınız sigortanız tarafından karşılanacaktır.

Sigortalia tarafından hazırlanan tüm sigorta poliçelerinde, tüm tedavi masraflarına özel teminatlar yer almaktadır. Ameliyat ve ameliyatla ilgili masraflar da poliçe içerisinde bulunmaktadır.

Söz konusu kaza ya da hastalık durumu olduğunda, özel hastaneler dahil olmak üzere poliçenizi tüm hastanelerde kullanabilirsiniz. Bununla birlikte ayakta tedavi olmanız gereken durumlar varsa; doktor muayenesi, tanı amaçlı tahliller, ilaçlar ve fizik tedavi gibi sağlık hizmetleri de poliçeniz içerisinde yer almaktadır.

 

Özel Sağlık Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Özel sağlık sigortası hesaplama yapılırken bazı noktalar dikkate alınmaktadır. Bunlar; kişinin yaşı, güncel sağlık durumu, kendisi ile birlikte sigorta yapılacak kişiler, sigortanın kapsamı ve özel isteklerdir.

Dolayısıyla sigorta bedeli kişiye göre hesaplanmaktadır. En iyi özel sağlık sigortası hangisi diye düşünmek yerine, sizin için en uygun olan sigortayı belirlemelisiniz.

Bunun için uzman ekip arkadaşlarımızın sizlerle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Sağlık sigortasını hesaplarken etkileyen faktörler;

 • Sigortalının fiziksel özellikleri (boy-kilo)
 • Sigortalının yaşı, cinsiyeti
 • Daha önce geçirilen hastalıklar
 • Özel sağlık sigortası poliçe limitleri
 • Poliçe kapsamında alınan teminat limitleri
 • Sigorta şirketlerinin anlaşmalı kurum ağı
 

Özel Sağlık Sigortası Primleri

Özel sağlık sigortası primleri poliçe için ödemiş olduğunuz fiyat bedeli anlamına gelmektedir. Bu bedel, sigortalının durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

Sigorta yaptıracak olan kişinin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda poliçe hazırlanmaktadır. Bu poliçe bedeli şahsi olabilir ya da ailenizi de kapsayabilir.

Söz konusu sağlık sigortası fiyatları için Sigortalia danışmanlarıyla iletişime geçmeniz gerekir.

 

Özel Sağlık Sigortası Vergi İndirimi

Özel sağlık sigortası vergi indirimi Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenmektedir. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen indirim oranı ise %15’tir. Böylelikle brüt maaşınız üzerinden alabileceğiniz vergi indirimi %15 olarak hesaplanmaktadır.

Örneğin; 4000 TL brüt maaşa sahip olan bir vatandaşın alabileceği vergi indirimi 600 TL olacaktır.

 

Sağlık Sigortası Neden Yaptırılmalı?

Sağlık sigortası var olan bütçeniz ile zorlanmadan özel hastanelerde tedavi olmanızı sağlamaktadır. Sizi ve dilerseniz ailenizi bir yıl boyunca güvence altına almaktadır.

Dolayısıyla gelecek zamanları düşünerek bir kaza ya da hastalık karşısında kendinizi ve sevdiklerinizi koruma altına almanız önemlidir.

Sigorta poliçeniz hakkında detaylı bilgi almak ya da yenileme, yeni poliçe oluşturma için Sigortalia danışmanlarından destek alabilirsiniz.

 

Hangi Tedavi Masrafları Karşılanır?

Özel sağlık sigortası yaptırdığınızda ayakta ya da yatakta tedavi olmanız gerekiyorsa bu masraflar poliçeniz tarafından karşılanmaktadır. Sigortalının isteğine bağlı poliçe genişletebilmektedir.

 • Diş Tedavisi
 • Gözlük Camı
 • Lens Giderleri
 • Doğum Giderleri
 • Doğuştan Kaynaklanan Hastalıklar
 • Operasyon Gerektiren İşlemler

Gibi işlemler de poliçe içerisine dahil edilebilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Ak Sigorta
Allianz Sigorta
Anadolu Sigorta
Ankara Sigorta
Arex Sigorta
Aveon Global Sigorta
AXA Sigorta
Corpus Sigorta
Demir Sağlık ve Hayat
Dubai Sigorta
Eureko Sigorta
Generali Sigorta
Gri Sigorta
Groupama Sigorta
Gulf Sigorta
HDI Sigorta
Hepiyi Sigorta
Koru Sigorta
Magdeburger Sigorta
Mellce Sigorta
Neova Sigorta
Orient Sigorta
Prive Sigorta
Quick Sigorta
Ray Sigorta
Sompo Sigorta
Şeker Sigorta
Türkiye Sigorta
Türk Nippon Sigorta
Unico Sigorta
Zurich Sigorta