Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS), devlet tarafından desteklenen ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmayan/ücret limitini aşan tedavi masraflarını karşılamak için düzenlenen bir sigortadır. Tamamlayıcı özel sağlık sigortası yaptırdığınızda, SGK ile anlaşması olan tüm özel hastanelerde tedavi masraflarınızın giderilmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle bütçenizi zorlamadan ayakta ya da yatakta tedavi olabilirsiniz.
Bilgilerini gir, en uygun teklif için hemen seni arayalım.
 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK ile anlaşması bulunan özel hastaneler içerisinde tedavi olmanızı sağlayan bir sigorta türüdür. Sigortalia tarafından bu sigorta türünü yaptırabilirsiniz. SGK ile anlaşması bulunan tüm özel hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında ayakta veya yatakta gerçekleştirilecek olan hastane masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

13 yılı aşkın bir süredir hizmet veren ve 25’ten fazla sigorta şirketiyle anlaşması bulunan Sigortalia ile yapacağınız tüm sağlık sigortalarınızda avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Tamamlayıcı Özel Sağlık Sigortası

Sigortalia gibi sigorta acentelerine başvuru yapmanız gerekir. Sigortalia, uzman danışmanlarıyla birlikte 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Başvurunuzu dilediğiniz gün, dilediğiniz saatte iletebilirsiniz. Başvuru formunu doldurduktan sonra ekip arkadaşlarımız sizlerle iletişime geçecektir.

Ekip arkadaşlarımız size tamamlayıcı sağlık sigortası ücretleri hakkında bilgi verecek, teklifleri değerlendirmenizde yardımcı olacak ve en uygun sigortaya sahip olmanızı sağlayacaklardır.

Dilerseniz ödeme işleminizi Müşteri Hizmetleri aracılığıyla yapabileceğiniz gibi online tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetimizden de faydalanabilirsiniz. Kredi kartınızla internet sitemiz üzerinden poliçenizi satın alabilir ya da yenileme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Al

Tamamlayıcı sağlık sigortası ücretleri poliçe türüne göre değişmektedir. Sigortalının ihtiyaçlarına ve isteklerine göre poliçe kapsamı genişletilebilir. Bu nedenle sigorta teklifi alırken ihtiyaçlarınız göz önünde bulundurulur.

Bununla birlikte poliçe bedeli belirlenirken işinin cinsiyeti, yaşı, bulunduğu il ve sigorta poliçesinin kapsadığı teminatlar da ücreti etkilemektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortası güncel primleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı ana ve ek teminatlar barındırır. Sigortalia ile yapacağınız tüm sağlık sigortalarında ayakta ve yatarak gerçekleştirilecek tedavi masrafları karşılanmaktadır. Fakat sigortalının isteklerine göre bu kapsam genişlemektedir.

Genel olarak sağlık sigortası içerisinde ayakta ve yatakta gerçekleştirilen tedavi masrafları, kaza ya da hastalık durumunda oluşan hastane masrafları, acil servis hizmeti bedeli yer almaktadır.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları

Tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları ayakta ve yatarak tedavi teminatları olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Herhangi bir kaza ya da hastalık durumu söz konusu olduğunda poliçenizde yer alan teminatlara göre masraflarınız karşılanmaktadır.

Sigortalia aracılığıyla yapacağınız sağlık sigortalarında farklı teminat türleri de bulunmaktadır. Poliçenizin içerisine farklı teminat türlerini ekleyerek ve belli bir oranda prim ödeyerek, poliçenizi daha kapsamlı bir hale getirebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yatarak Tedavi Teminatları

  • Hastaneye Yatma
  • Yatarak Tedavi
  • Ameliyat Ve Operasyon İşlemlerini
  • Ameliyat Öncesi Ve Sonrası Yapılacak Tetkikleriniz
  • Radyoterapi
  • Diyaliz
  • Kemoterapi
  • Refakatçi

Gerek ameliyat ve operasyon işlemleriniz gerekse de ameliyat ücretleriniz sigorta poliçeniz tarafından karşılanmaktadır. Sigortalia Müşteri Destek Hattı üzerinden ameliyat ve operasyon masraflarının nasıl karşılandığı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ameliyat öncesi ve sonrası yapılacak tetkikleriniz, radyoterapi, diyaliz, kemoterapi, refakatçi giderleriniz de sigorta poliçesinde yer almaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ayakta Tedavi Teminatları

  • Doktor Muayenesi
  • Doktor Muayenesinden Sonra Yaptırmanız Gereken Tetkikler ve Masraflar

Sigorta poliçenizin ana teminatları kısmında “ayakta tedavi” teminatları da yer almaktadır. Doktor muayenesi gereken ve doktor muayenesinden sonra yaptırmanız gereken tetkikler ve masraflar, poliçe kapsamına girmektedir.

Hastanede yatmanız gerekmiyorsa fakat muayene, röntgen, laboratuvar tetkikleri vb. gibi hizmetler kullanmanız gerekiyorsa, bu hizmetler sigortanız tarafından karşılanmaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ek Teminatları

Tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları içerisine ihtiyaçlarınız doğrultusunda ek teminat belirtebilirsiniz. Bu teminatlar; check-up, diyetisyen ve beslenme, psikolojik destek ve rehabilitasyon, diş ve dişçi masrafları olarak yer almaktadır.

Ek teminat olarak doğum sigortası da eklenebilmektedir. Hamile kalmayı planlayan kadınlar, bu ek teminat sayesinde hem kendilerini hem de bebeklerini güvence altına alabilmektedir. Sigortalia sağlık sigortasının kapsamına doğum sigortası eklediğinizde, hamilelik sürecinde gerçekleştirilen kontrol masrafları, normal ya da sezaryen doğum masrafları ve hastane ücretleri dahil edilmektedir.

Böylelikle hamilelik ve doğum sürecinde karşılaşılaşılabilecek tüm masraflarınız, poliçenizle ödenmektedir.

 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Sorgulama

Tamamlayıcı sağlık sigortası sorgulama ve hesaplama işlemlerinizi Sigortalia web sitesi üzerinden ya da Müşteri Destek Hattı aracılığıyla yapabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken Sigortalia üyeliği oluşturmaktır. Bir tek sağlık sigortanızı değil, tüm sigorta poliçelerinizi buradan görüntüleyebilirsiniz. Poliçeleriniz hakkında detaylı bilgi alabilir, süreyi ve ek teminatları takip edebilirsiniz.

Ek olarak e-Devlet üzerinden giriş yaparak da sigorta bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Ak Sigorta
Allianz Sigorta
Anadolu Sigorta
Ankara Sigorta
Arex Sigorta
Aveon Global Sigorta
AXA Sigorta
Corpus Sigorta
Demir Sağlık ve Hayat
Dubai Sigorta
Eureko Sigorta
Generali Sigorta
Gri Sigorta
Groupama Sigorta
Gulf Sigorta
HDI Sigorta
Hepiyi Sigorta
Koru Sigorta
Magdeburger Sigorta
Mellce Sigorta
Neova Sigorta
Orient Sigorta
Prive Sigorta
Quick Sigorta
Ray Sigorta
Sompo Sigorta
Şeker Sigorta
Türkiye Sigorta
Türk Nippon Sigorta
Unico Sigorta
Zurich Sigorta