Yabancı Sağlık Sigortası

Yabancı sağlık sigortası Türkiye sınırları içerisinde ikamet etmek isteyen yabancı uyruklu vatandaşlar tarafından alınması gereken zorunlu sigortalardan biridir. Vatandaşlık başvurusu ya da ikamet izni almak isteyen tüm yabancılar bu sigortayı yaptırmak zorundadır. Yabancı sağlık sigortası yaptırmak için Sigortalia Müşteri Hizmetleri üzerinden ya da online hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Müşteri Hizmetleri üzerinden 7 gün 24 saat boyunca bizlere ulaşabilir, birebir iletişim sağlayabilirsiniz. Sigortalia, 25’ten fazla sigorta şirketiyle anlaşmalı olarak çalışmakta ve dolayısıyla sizler için en uygun poliçe fiyatlarını sunmaktadır. İstek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda poliçenizin içerisine ek teminatlar ekleyebilir, paketler içerisindeki ücretsiz hizmetlerden faydalanabilirsiniz.
Bilgilerini gir, en uygun teklif için hemen seni arayalım.
 

Yabancı Sağlık Sigortası Nedir?

Yabancı sağlık sigortası yurtdışından gelen, Türkiye’de vatandaşlık başvurusu yapacak olan ya da ikamet izni almak isteyen yabancıların yaptırmak zorunda olduğu bir poliçedir. Vatandaşlık başvurusu ve ikamet izni almadan önce, sigortanızın yapılmış olması gerekir. Eğer sigortanız yoksa, bu izinler tarafınıza verilmemektedir.

Bu sigorta yapıldıktan sonra Türkiye’de kalmak için işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Sağlık sigorta poliçenizin aslını ya da elektronik imzalı halini ibraz etmeniz takdirinde ülke sınırları içerisinde kalabilirsiniz.

Sigortalia aracılığıyla yaptıracağınız tüm yabancı uyruklu vatandaşlar için sağlık sigortası 10/05/2016 tarih ve 16/2016 saylı Vize ve İkamet Taleplerinde Yaptırılacak Özel Sağlık Sigortalarına İlişkin Genelge içerisinde belirtilen asgari teminatları kapsamaktadır.

Bu sayede kendinizi ve kişisel sağlığınızı, yurt içerisinde kaldığınız süre boyunca karşılaşabileceğiniz maddi hasarları güvence altına alabilirsiniz.

 

Yabancı Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Yabancı uyruklu vatandaşların, anlaşmalı tıbbi merkezlerden sağlıkları için tanı ve tedavi yöntemlerini kullanabilmesi adına, sağlık sigortası yaptırması gerekir. Sigortalia, yabancı uyruklu vatandaşların bu hizmetten faydalanmasını sağlayan ve profesyonel bir şekilde hizmet veren acentelerden biridir.

Yabancı sağlık sigortası yaptırmak için hangi ülke vatandaşı olduğunuz fark etmeksizin kurumumuza başvuru yapmanız gereklidir. Bu başvuruyu gerek web sitemiz üzerinden gerek Müşteri Hizmetleri hattımızdan yapabilirsiniz.


 

Başvuru formunuzu doldurduktan sonra sizler için hazırlanan fiyat tekliflerini karşılaştırabilir, sizin için en uygun olan poliçeyi seçerek, kredi ya da banka kartıyla ödeme yapabilirsiniz.

 

Yabancı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Yabancı sağlık sigortası teminatları tıpkı Türk vatandaşları için hazırlanan sağlık sigortası poliçesindeki teminatlar ile aynıdır.

Yabancıların ülke içerisindeki sağlık kuruluşlarından hizmet alabilmesi için poliçe içerisindeki teminatlardan faydalanması sağlanmaktadır.

Böylelikle yabancılar, poliçeleriyle birlikte anlaşmalı sağlık kuruluşlarından hastalıklarıyla ilgili olarak tanı ve tedavi yöntemlerini kullanabilmekte, bu tanı ve tedavilerden kaynaklı giderleri karşılayabilmektedir.

Yapılacak poliçe içerisindeki genel teminatlar içerisinde;

 • Yatarak Tedavi
 • Ayakta Tedavi
 • İlaç Harcamaları

Yatarak gerçekleştirilen tedavilerde;

 • Tüm sağlık kuruluşlarında belirlenen limit ve oranlarda tedavi olmanız sağlanır.

Ayakta tedavi yöntemlerinin içerisinde;

 • Doktor Muayenesi
 • Tahlil
 • Röntgen
 • Çeşitli Tahlil ve Tetkikle
 • Fizik Tedavi
 • Röntgen

Yine bu tedavi yöntemleri de poliçe kapsamında belirlenen limit ve orana göre değerlendirilmektedir.

İlaç harcamaları ise ayakta ya da yatarak tedavi olmanız fark etmeksizin hastalıklarınızda yaptığınız ilaç masraflarının poliçeniz tarafından karşılanmasını ifade etmektedir.

 

Yabancı Sağlık Sigortası Fiyatları

Yabancı sağlık sigortası fiyatları kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar, poliçe için ek teminat istediğinizde değişmektedir. Sizler için en uygun olan poliçeyi ve bedelini öğrenmek için sigorta danışmanlarımızla görüşme sağlayabilirsiniz.

Sigortalia tarafından hazırlanan poliçeler içerisinde sağlık sigortası genel şartlarına uygun teminatlar belirtilmektedir. Yabancı uyruklu kişilerin ülke içerisindeki sağlık masraflarının tam anlamıyla giderilmesi ön planda tutulmaktadır.

Dolayısıyla tarafınıza sunulan avantajlı paketler içerisinde karşılaşabileceğiniz masraflarınızın tam anlamıyla giderilmesi baz alınarak fiyat teklifi verilmektedir.

 

Yabancı Sağlık Sigortası Ücretsiz Hizmet ve Avantajlar

Yabancı sağlık sigortası avantajları içerisinde ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz teminatlar da yer almaktadır. Online olarak doktor, diyetisyen ve psikolojik danışmanlık hizmetleri başta olmak üzere 14 farklı branştan ücretsiz olarak hizmet alabilirsiniz.

Bu branşlar sırası ile;

 • Çocuk Hastalıkları
 • Kadın Hast. Ve Doğum
 • Beyin Cerrahisi
 • Göz Hastalıkları
 • Kulak Burun Boğaz
 • Genel Cerrahi
 • Ortopedi
 • Dermatoloji
 • İç Hastalıkları
 • Aile Hekimi
 • Acil Tıp
 • Yoğun Bakım (Anestezi)
 • Psikolog
 • Diyetisyen

Yabancılara özel olarak hazırlanan poliçemiz içerisindeki ücretsiz hizmet ve avantajlar hakkında detaylı bilgi almak isterseniz Sigortalia Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirsiniz.

Ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz bir diğer hizmet acil sağlık durumlarında, sağlık kuruluşlarına ulaşım kolaylığıdır. Ambulans hizmeti de poliçeniz içerisinde ücretsiz olarak sunulmaktadır.

 

Yabancı Sağlık Sigortası Fiyatları

Yabancı sağlık sigortası fiyatları kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Bu fiyatlar, poliçe için ek teminat istediğinizde değişmektedir. Sizler için en uygun olan poliçeyi ve bedelini öğrenmek için sigorta danışmanlarımızla görüşme sağlayabilirsiniz.

Sigortalia tarafından hazırlanan poliçeler içerisinde sağlık sigortası genel şartlarına uygun teminatlar belirtilmektedir. Yabancı uyruklu kişilerin ülke içerisindeki sağlık masraflarının tam anlamıyla giderilmesi ön planda tutulmaktadır.


 

Dolayısıyla tarafınıza sunulan avantajlı paketler içerisinde karşılaşabileceğiniz masraflarınızın tam anlamıyla giderilmesi baz alınarak fiyat teklifi verilmektedir.

 

Online Yabancı Sağlık Sigortası Nedir?

Online yabancı sağlık sigortası Sigortalia web sitesi üzerinden başvuru yaparak hazırlatabileceğiniz poliçe anlamına gelmektedir. Bu poliçe için başvuru formunu doldurmanız ardından üyelik oluşturmanız gereklidir.

Online yabancı sağlık poliçesi için başvuru yaptıktan sonra, sigorta danışmanlarımız sizlerle iletmiş olduğunuz iletişim bilgileriniz üzerinden bağlantı kuracaktır. Böylelikle bütçenize ve isteklerinize göre en uygun poliçelerin hazırlanması sağlanacaktır.

Online olarak gerçekleştireceğiniz poliçelerde ödemelerinizi banka ya da kredi kartıyla yapabilirsiniz. Böylelikle poliçe bedelinizi peşin ya da taksitli ödeme seçenekleriyle ödeyebilirsiniz. Kredi kartınıza bağlı olarak taksit seçeneklerini kendiniz belirleyebilirsiniz.

Sigortalia üzerinden üyelik oluşturduktan sonra bir tek yabancılar için hazırlanan sigorta fiyat tekliflerini değil, tüm ürünlerimize ait fiyat tekliflerini inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Ak Sigorta
Allianz Sigorta
Anadolu Sigorta
Ankara Sigorta
Arex Sigorta
Aveon Global Sigorta
AXA Sigorta
Corpus Sigorta
Demir Sağlık ve Hayat
Dubai Sigorta
Eureko Sigorta
Generali Sigorta
Gri Sigorta
Groupama Sigorta
Gulf Sigorta
HDI Sigorta
Hepiyi Sigorta
Koru Sigorta
Magdeburger Sigorta
Mellce Sigorta
Neova Sigorta
Orient Sigorta
Prive Sigorta
Quick Sigorta
Ray Sigorta
Sompo Sigorta
Şeker Sigorta
Türkiye Sigorta
Türk Nippon Sigorta
Unico Sigorta
Zurich Sigorta