Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sigortası yurt içi ya da yurt dışı seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz riskleri ve masrafları gidermek adına hazırlanan bir sigorta poliçesidir. Sigortalia seyahat sigortası ile hem yurtiçi hem yurtdışı seyahatlerinizde hastalık, kaza, valiz kaybı gibi riskleri güvence altına alabilirsiniz. Sigortalia, 13 yılı aşkın bir süredir sigortacılık sektöründe hizmet vermektedir. Sektör içerisinde 25’ten fazla sigorta şirketiyle anlaşmalı olarak çalışmaktadır. Dolayısıyla seyahat sigortası fiyatları için sizlere pek çok fiyat teklifi sunacaktır.
Bilgilerini gir, en uygun teklif için hemen seni arayalım.
 

Seyahat Sigortası Nedir?

Seyahat sigortası yapacağınız gezilerde, tatillerde ve yolculuklarda hem kendinizi hem de sevdiklerinizi maddi hasarlara karşı korumanızı sağlar. Poliçeye sahip olduğunuzda hem yurtiçi hem de yurtdışı seyahatlerinizde sağlığınız, kaza ya da hastalık durumunuz, bagaj kaybınız vb. maddi ve fiziksel hasarlarınız garanti altına alınmış olunur.

Yurtdışı seyahatlerinizde de sizi güvence altına alan bir sigorta türü olduğu için “vize sigortası” olarak da bilinmektedir. Ülkeler arası seyahate çıkacak ya da yurtdışından gelecek/gidecek kişilerin Schengen Bölgesi içerisinde yer alması ve seyahatlerini bu bölgelerde gerçekleştirmesi nedeniyle “Schengen sigortası” olarak da adlandırılmaktadır.
Planladığınız tatillerin, çıkacağınız iş ve diğer sebepli seyahatlerin daha huzurlu ve keyifli geçmesi adına yaptırabileceğiniz bu sigortaya, Sigortalia farkıyla sahip olabilirsiniz.

 

Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?

Tüm seyahatleriniz için kullanabileceğiniz vize sigortası için Sigortalia üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurunuzu online olarak iletebileceğiniz gibi Müşteri Hizmetleri numaramızı arayarak da yapabilirsiniz.

Online olarak yapacağınız başvurularda adınızı, soyadınızı, vatandaşlık numaranızı ve sizden istenen diğer kişisel bilgileri doldurmanız gerekir. Bu bilgileri tam ve doğru şekilde doldurmalısınız. Aksi halde başvurunuz onaylanmamaktadır.

Online seyahat sigortası başvurusu yaptıktan sonra Sigortalia tarafından anlaşmalı olunan 25’ten fazla sigorta şirketinden fiyat teklifi alabilirsiniz. Alacağınız teklifleri karşılaştırarak, sizin için en uygun olan poliçeyi tercih edebilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerimizi aradığınızda ise alanında uzman olan sigorta danışmanlarımızla poliçelerinizi çok kısa bir sürede hazırlayabilirsiniz.

 

Online Seyahat Sigortası Nedir?

Pek çok sigorta acentesi gibi Sigortalia da hizmetlerini dijital ortama taşımıştır. Böylelikle internet bağlantınızın olduğu her yerden, anında, güvenilir bir şekilde hizmet alabilirsiniz. Alabileceğiniz hizmetlerden biri de online seyahat sigortası olarak yer almaktadır.

Bu hizmet, web sitemiz üzerinden üyelik oluşturduğunuzda, sigorta poliçenizin cep telefonu, tablet ya da bilgisayar aracılığıyla hazırlanmasını sağlar. 25’ten fazla sigorta şirketinden tarafınıza fiyat teklifi yapılır. Bu teklifleri karşılaştırarak hem ihtiyaçlarınıza hem de bütçenize en uygun olan poliçeyi tercih edebilirsiniz.

Poliçe bedelinizi kredi kartınızla ödeyebilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile yaptığınız işlemlerde poliçe bedelinizi taksitlendirebilir, Sigortalia tarafından sunulan ödeme kolaylıklarından faydalanabilirsiniz.

 

Seyahat Sigortası Neden Yaptırılmalı?

İster yurt içi ister yurt dışı seyahat sigortası poliçenizin olması, sizleri belli risklerden ve maddi hasarlardan korumayı sağlar. Seyahatleriniz içerisinde beklenmeyen kazalar, hastalıklar meydana gelebilmektedir.

Neden?

Bu sigorta, beklenmeyen kazaların ve hastalıkların maddi ve fiziksel yönünü güvence altına almanızı sağlar.

Bagajınızın kaybolması, ani bir kaza yaşamanız veya yolculuğunuz sırasında rahatsızlanmanız karşısında seyahat sigortanızın bulunması gerek ülke içinde gerek ülke dışında korunmanız demektir.

Güvenli ve huzurlu bir şekilde gezilerinizi, tatillerinizi gerçekleştirmek için mutlaka bu poliçeye sahip olmanız gerekir. Ekonomik yönden avantajlı paketlerin sunulduğu Sigortalia ile güven ve huzur içerisinde seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tarafınıza sunulan poliçeler ile tatil ve yol masraflarınızdan, havayolu ya da karayolu yolculuklarınızın iptal edilmesine kadar pek çok mağdur duruma düşeceğiniz durum güvence altına alınmaktadır.

Tüm risklere karşı kendinizi güvende hissedebileceğiniz bir sigortanızın olması, seyahat ederken ya da tatil yaparken kafanızın rahat olmasını sağlar.

 

Seyahat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Seyahat sigortası teminatları poliçeniz içerisindeki şartlara göre değişmektedir. Poliçeniz içerisinde yer alacak ana teminatlar arasında kaza ya da hastalık durumunda fiziksel ve maddi hasarın karşılanması, bagajlarınızın kaybolması bulunmaktadır.

Dolayısıyla sigorta bedeli kişiye göre hesaplanmaktadır. En iyi özel sağlık sigortası hangisi diye düşünmek yerine, sizin için en uygun olan sigortayı belirlemelisiniz.

Bunun için uzman ekip arkadaşlarımızın sizlerle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Genel olarak bir vize sigortası içerisinde yer alan teminatlar;

 • Sigortali kişinin tıbbi merkezlere nakil masrafları
 • Sigortalının ilaç masrafları
 • Seyahat boyunca oluşan tüm tıbbi masraflar
 • Kaza ya da hastalık sebebiyle konaklama süresinde uzama meydana gelmesine bağlı giderler
 • Seyahatteyken acil bir şekilde eve dönüş yapılması gereken zamanda oluşan giderler
 • Sigortalının vefat etmesi halinde ülkeye gönderilme masrafları
 • Sigortalıya ait bagajların kaybolmasıyla oluşan giderler
 • Sigortalının vefat etmesi halinde ülkeye gönderilme masrafları
 • Kaybolan değerli eşyalarınızla oluşan giderler
 • Sigortalının vefat etmesi halinde ülkeye gönderilme masrafları
 • Seyahat anında oluşan ayakta ve yatarak tedavi masrafları
 • Sigortalının seyahatteyken vefat etmesi nedeniyle cenaze masrafları
 

Seyahat Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Seyahat sigortası hesaplama yaparken poliçeniz içerisindeki teminatlar, yaşınız, sağlık durumunuz ve seyahat yöntemleriniz dikkate alınmaktadır. İhtiyacınız olan ek teminatlar da poliçe bedelinizin fiyatını etkilemektedir.

Dolayısıyla hazırlanan poliçe fiyatları farklılık göstermektedir. Seyahat sigortası fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve sizin için hazırlanan paketleri incelemek için Sigortalia danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Tarafınıza sunulan fiyat tekliflerini karşılaştırırken, poliçe içerisindeki teminatlara dikkat etmeniz gerekir. Sizleri ve aile üyelerinizi güvence altına alan, seyahatlerinizdeki sağlık durumunuzu tam anlamıyla koruyan poliçeleri tercih etmeye özen göstermelisiniz. Böylelikle hem kendinizi hem sevdiklerinizi güvenle tatile götürebilirsiniz.

 

Seyahat Sigortası Ek Teminatlar Nelerdir?

Tatil ve gezi masraflarının karşılandığı bu poliçe içerisine ek teminatlar ekleyebilirsiniz.

Örneğin; bir tatil planı ayarladınız ve tatile çıkmadan önce belli konularda kendinizi güvence altına almak istiyorsunuz.

Tatil sırasında karşılaşabileceğiniz nakil giderleri başta olmak üzere, tıbbi merkezlerde karşılama giderleri, seyahat sağlık sigortası vb. teminatlar ek teminatlar içerisinde yer almaktadır. Poliçenizi ihtiyaç ve istekleriniz doğrultusunda genişletebilir veya Sigortalia tarafından sunulan avantajlı paketleri tercih ederek kendinizi, sevdiklerinizi güvence altına alabilirsiniz.

 

Seyahat Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Seyahat sigortası yaptırırken poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihine dikkat etmelisiniz. Başlangıç tarihinden itibaren her poliçe 1 yıllık süreyi kapsamaktadır. Fakat “Schengen” olarak verilen sigortalarda bu süre farklılık göstermektedir.

Bu poliçeyi yaptırırken dikkat etmeniz gerekenler;

 • Sizinle Beraber Seyahat Edecek Kişi Sayısı
 • Bu Kişilerin Poliçe İçerisindeki Teminatlara Uyumu
 • Üçüncü Şahısların Hastalık Ve Kaza Anındaki Masraflarının Karşılanıp Karşılanmaması
 • Ziyaret Edeceğiniz Ülkelerin Poliçe İçerisine Dahil Edilip Edilmediği
 • Sigortanızın Yabancı Ülkelerdeki Vize Şartlarına Uyum Sağlayıp Sağlamadığı

Bu konu hakkında bilgi alabilmek için mutlaka sigorta danışmanlarımızla iletişime geçmelisiniz.

 

Schengen Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Ülke dışına yapacağınız yolculuklarda Seyahat sigortası schengen vizesi almanız gerekir. Bu sigorta bulunmadan ülke dışına kabul edilmez, konsolosluklardan vize alamazsınız. Sigortalia ile schengen seyahat sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Bunun için öncelikle bazı şartları yerine getirmeniz gerekir;

 • Poliçe bedelinin en az 30 bin EUR teminata sahip olması
 • Schengen vizesine sahip olmak
 • Schengen vizesine sahip olan tüm üye ülkelerin poliçe tarafından kapsanması

Schengen seyahat sigortası yaptırdığınızda, “Schengen Bölgesi” olarak adlandırılan üye ülkelerin tamamında sağlığınız ve yolculuklarınız güvence altına alınmaktadır. Burada karşılaşabileceğiniz sağlık problemleri, acil sağlık bakımları, acil hastane tedavisi, vefat ya da vefat nedeniyle sigortalının ülkesine geri gönderilmesine yönelik nakil işlemlerinin masrafları güvence altına alınmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Ak Sigorta
Allianz Sigorta
Anadolu Sigorta
Ankara Sigorta
Arex Sigorta
Aveon Global Sigorta
AXA Sigorta
Corpus Sigorta
Demir Sağlık ve Hayat
Dubai Sigorta
Eureko Sigorta
Generali Sigorta
Gri Sigorta
Groupama Sigorta
Gulf Sigorta
HDI Sigorta
Hepiyi Sigorta
Koru Sigorta
Magdeburger Sigorta
Mellce Sigorta
Neova Sigorta
Orient Sigorta
Prive Sigorta
Quick Sigorta
Ray Sigorta
Sompo Sigorta
Şeker Sigorta
Türkiye Sigorta
Türk Nippon Sigorta
Unico Sigorta
Zurich Sigorta